Haber

BEBEK’TE RESTORAN OLAN İSKELESİ çöktü

BEŞİKTAŞ Bebek’te restoranın iskelesi çöktü. İskeleden denize düşenler kurtarılırken, 4 yaralı da hastaneye kaldırıldı.

Olay, saat 21:00 sıralarında Bebek Arnavutköy Caddesi üzerinde meydana geldi. Bebek sahilinin iç kesimlerinde yer alan restoranın önündeki iskele henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Çöken kısımda bulunan yaklaşık 15 kişi restoran ile yol ortasında deniz suyuna düştü. Çevredekiler suya düşenleri kurtarmaya çalışırken, ihbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan 4 kişi sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

İBB’DEN AÇIKLAMA: 2 KEZ TESPİT EDİLDİ VE MÜHÜRLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, “Arnavutköy’de geçen ekim ayında iskelesi çöken restoran el değiştirdi, yeni sahipleri tadilat yaptırmaya başladı. Tadilat çalışmaları sırasında binada iki aykırılık tespit edildi ve restoran mühürlendi” . Düzelteceği söylenmesine rağmen mühür bozuldu ve çelişki devam etti” dedi.

“İNSANLAR DENİZDE VARDI”

Düşenleri kurtarmaya çalışanlardan Hasan Gezici, “Birden bir ses duydum. Önce araba denize uçtu sandım. Lokantadan sesler geliyordu. Sanırım içeride kavga çıktı sandım.” .Denizde insanlar gördüm.Ön taraf çökmüştü zaten.İnsanlar denizin içindeydi.15-20 kişi rahattı.Ben müdahale edeyim dedim ama çalışanlar çoktan müdahale etmişti. İnsanları uzaklaştırıyorlardı. Maalesef ondan sonra olanlar maalesef. Çöken alan biraz büyüktü. 15-20 kişi oturuyordu. Kenarda oturuyorlardı. İskelenin kazıkları çöktü” dedi.

“İNSANLAR TUTUKLANARAK SERBEST BIRAKILDI”

Erol Korku, “Balık tutuyorduk. Bir çığlık geldi. Üst kısım yavaş yavaş çökmeye başladı. İnsanlar birer birer denize düştü. Yaklaşık 15 kişi. can kaybı olmadı 15 kişi suya girdi düştü başka bir şey olmadı tente düşseydi ölebilir veya ağır yaralanabilirdi ancak tente düşmedi sadece platform çöktü. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu