Haber

Trump’ın Facebook ve Instagram hesapları yeniden açılacak

Meta Küresel İlişkiler Lideri Nick Clegg, yaptıkları soruşturma sonucunda Trump’ın hesaplarının artık kamu güvenliği için ciddi bir tehdit oluşturmadığına karar verdiklerini söyledi.

Eski İngiltere Başbakan Yardımcısı Clegg “İnsanlar politikacılarının ne dediğini duyabilmeli. Söylenen iyi mi, kötü mü, çirkin mi”dedim.

Clegg, “Önümüzdeki haftalarda Sayın Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını yeniden açacağız. Ancak bunu aynı hataların tekrarlanmaması için yeni güvenlik önlemleri alarak yapacağız.”dedi.

Trump, böyle bir yasağın “asla hiçbir ABD Başkanına uygulanmaması gerektiğini” söyledi.

FACEBOOK’TA 34 MİLYON, INSTAGRAM’DA 23 MİLYON TAKİPÇİ

76 yaşındaki Trump, 2024’te yeniden ABD Başkanı seçilmek istiyor.

2016’da ABD Başkanı seçilen ve 2020’deki Başkanlık Seçimlerinde Joe Biden’a yenilen Trump, yeniden adaylığını açıklamaya hazırlanıyor.

Trump’ın başkan adayı olabilmesi için öncelikle Cumhuriyetçi Parti’nin lider adayı seçilmesi gerekiyor.

Facebook ve Instagram hesaplarının yeniden etkinleştirilmesiyle, Trump bir kez daha daha büyük ve daha güçlü bir bağlantı ağına erişim elde edecek.

Twitter da Kasım ayında benzer bir kararla Trump’ın hesabını yeniden açmıştı. Ancak Trump, hesapları askıya alındıktan sonra kurduğu Truth Social’ın Twitter’dan daha iyi olduğunu iddia ederek platforma geri dönmeyi reddetti.

Ancak Trump, bu ay Meta’ya bir mektup göndererek şirketin Facebook hesabı için erişim darboğazını kaldırmasını talep etti.

Trump’ın Twitter’da 88 milyon, Facebook’ta 34 milyon ve Instagram’da 23 milyon takipçisi bulunuyor. Truth Social’daki takipçi sayısı 5 milyondan azdır.

KAYNAK: BBC İNGİLİZCE

habernurhak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu