Teknoloji

Microsoft, Windows 11’de yerleştirdiği reklamlara artık Copilot Pro’yu da ekliyor

Bu yılın başlarında Microsoft, Copilot AI asistanı için ticari bir abonelik hizmeti başlattığını duyurdu. Yardımcı Pilot Pro adı verilen bu abonelik, aylık 20 ABD doları karşılığında GPT-4 Turbo’ya, Office entegrasyonuna, özel GPT’lere, gelişmiş manzara oluşturma ve daha birçok ekstra avantaj ve güzelleştirmeye erişim sunar. Artık Microsoft, yapay zeka çalışmalarını hızlandırırken, Copilot Pro’ya yönelik tanıtım reklamları da Windows 11’e geliyor.

Her Windows 11 kullanıcısının Copilot Pro hizmetinden haberdar olmasını isteyen Microsoft, Ayarlar uygulamasının Ana sayfasına reklam yerleştirmeye karar verdi. Bu reklam sekmesi, Ayarlar uygulamasını başlattığınızda varsayılan olarak açılacaktır; bu, Copilot Pro banner’ının tüm kullanıcılar için yayınlandığında kullanıcıların dikkatini çekeceği anlamına gelir. Reklam, Copilot Pro’nun ne yaptığına dair kısa bir giriş sunmanın yanı sıra, abone olmak istediğinizde büyük bir düğmeye tıklamanızı veya “Copilot Pro’ya neler dahildir?” diye sormanızı da ister. Temayı kullanarak abonelik ve avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.

Şirket bu reklamı henüz duyurmamış olsa da, bazı Windows Insider’lar bunu Geliştirme ve Beta Kanallarındaki önizleme yapılarında görmeye başladı bile. Copilot Pro’nun yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için mevcut olduğunu da belirtmekte fayda var; Bu nedenle şu anda Türkiye’de mevcut değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu